18 лютого 2025
1005
З кожним днем з'являється все більше новин про інтерес міст, штатів та країн до криптовалютів. Наприклад, цього тижня стало відомо про ініціативу представників штату Мічиган, які хочуть дозволити місцевому скарбнику виділити капітал для покупок Біткоїна. Для розгляду законопроекту знадобиться час, який не втрачають в Абу-Дабі. Столиця ОАЕ вже зв'язалася із цифровими активами.
Хто інвестує в Біткоїн
Представники Абу-Дабі почали накопичувати акції спотових Біткоїн-ETF минулого року. Цим займається суверенний фонд добробуту Mubadala Investment Company, що керує інвестиціями місцевого уряду. При цьому загальна сума вкладень становить 436 мільйонів доларів, повідомляє Decrypt.
Відповідні дані було розкрито у звіті за четвертий квартал 2024 року, поданий до Комісії з цінних паперів. Виявляється, сотні мільйонів доларів було направлено в акції спотового ETF на BTC від компанії BlackRock під назвою Shares Bitcoin Trust. На сьогодні це найбільший подібний інструмент серед доступних біржових фондів на першу криптовалюту.
Всього фонд купив 8.2 мільйона акцій відповідного ETF, причому це вкладення Mubadala було новим. Як зазначають аналітики, у звіті за третій квартал 2024 року не було згадок про біржовий фонд на основі Біткоїна.
Зважаючи на все, те, що відбувається, вже нагадує початок гонки в накопиченні криптовалют між різними країнами. Спочатку така перспектива стала можливою після коментарів тоді ще кандидата у президенти США Дональда Трампа. У ході виборчої кампанії він неодноразово заявляв, що планує створити національний Біткоїн-резерв для Америки.
Передбачалося, що США купить мільйон біткоїнів, які зберігатимуться на гаманцях без переміщення як мінімум двадцять років. Потім монети можуть продати та використати отримані гроші для виплати держборгу.
Однак у січні почали з'являтися нові подробиці про цю ініціативу. Наприклад, резерв може складатися із монет, створених американськими розробниками. Трохи пізніше з'явилася версія, що влада США не купуватиме крипту, а натомість просто збереже раніше конфісковані монети у злочинців.
Ситуацію прокоментував голова відділу приватних клієнтів та сімейних офісів Swan Стівен Любка. Ось його репліка - інші країни почали діяти.
Загалом, це не перша ініціатива зі сфери криптовалют для Абу-Дабі. Влітку 2024 року в столиці ОАЕ було запущено Blockchain Center. Тоді було зазначено, що платформа «зосередиться на створенні екосистеми, що процвітає, для підтримки стартапів, підприємств та академічних інститутів за допомогою широкого спектру комплексних послуг та ініціатив».
Що буде з ETF на Ефіріум?
Тим часом підрозділ Нью-Йоркської фондової біржі подало заявку до Комісії з цінних паперів, щоб домогтися включення стейкінгу в Ефіріум-ETF від компанії Grayscale. Йдеться про відправлення певної частки монет в основі біржових фондів у стейкінг, що дозволить емітентам генерувати додатковий прибуток і теоретично розподіляти його між інвесторами.
При цьому NYSE – не перша біржа, яка звернулася до SEC за подібним дозволом, повідомляє The Block. Раніше цього тижня аналогічну заявку подали представники Cboe BZX. Вони хочуть отримати дозвіл на стейкінг ефірів у рамках біржового фонду 21Shares Core Ethereum ETF.
Як зазначено в заявці Нью-Йоркської фондової біржі, "Траст" також зможе отримати певну частку винагород за стейкінг Ефіріуму. Тобто в даному випадку компанії отримають додатковий прибуток із працюючих монет.
Спотові ETF на Ефіріум були запущені в США влітку 2024 року, тобто через півроку після дебюту біржових фондів на Біткоїн. Причому тоді Комісія з цінних паперів під керівництвом Гері Генслер безпосередньо заборонила використовувати ефіри в основі інвестиційного інструменту для стейкінгу. Очевидно, таким чином регулятор не хотів створювати умови для сприйняття ETH як незареєстрованого цінного паперу, що раніше постійно говорило керівництво SEC.
Тим часом Ефіріум-ETF продовжує залучати капітал інвесторів. За підсумками п'ятниці такі біржові фонди зафіксували чисту притоку 11.7 мільйона доларів. У результаті загальний показник інструментів з моменту їхнього запуску становив 3.15 мільярда.
Для порівняння: відповідний показник ETF на Біткоїн дорівнює 40.12 мільярда.
Новини підтверджують, що різні міста та країни справді розпочали боротьбу за накопичення популярних криптовалют. Звичайно, акції Біткоїн-ETF — далеко не те саме, що BTC на гаманці. Однак вкладення в такі інструменти також свідчать про інтерес власників капіталу до сфери цифрових активів та йдуть на користь репутації монет.